Hakkımızda

Etimesgut'un heryerinde yaşam alanı, Her yaşam alanında eğitim var, spor var, eğlence var, hayat var ...

Belediyemiz; her geçen gün hızla artan ilçe nüfusuna eş değer bir şekilde toplum ihtiyaçları doğrultusunda ilçemiz sınırları içerisinde nezih bir ortam ve aktivite dolu bir belediyecilik mantığı ile siz hemşehrilerimize hizmet vermektedir. Belediyemiz tarafından bugüne kadar kurulan tüm tesisler ve çevre donatıları sizler tarafından takdir görmekte ve yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Büyük ilgi gören ve medyanın da yakından takip ettiği gelenekselleştirmiş olduğumuz, engelli vatandaşlarımızı aileleri ile birlikte denizle buluşturma başta olmak üzere gezi programlarımız 2020 yılında ortaya çıkan pandemi sebebiyle vatandaşlarımızın sağlığı göz önünde bulundurularak askıya alınmıştır. Gelecek yıllarda projemiz tüm hızıyla devam edecektir.


Belediyemizin hizmete sunduğu tesislerden biri olan Sacettin Gürbüz Engelsiz Yaşam, özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tüm Türkiye genelinde takdir edilmiş, örnek bir tesis olduğu onaylanmıştır. Tesisimiz engelli vatandaşlarımızın farkında olarak istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermektedir. Sacettin Gürbüz Engelsiz Yaşam, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde özel gereksinimli vatandaşlarımıza özel eğitim verilmekte ayrıca engel durumlarına göre en uygun olabilecek meslek edinme kurslarında beceri geliştirmeleri sağlanmaktadır. Hobi amaçlı olarak spor, müzik ve drama eğitimleri; meslek edinme amaçlı olarak matbaa ciltleme, seramik, mozaik vb. atölye eğitimleri engelli bireylere keyifli zaman geçirmenin hazzını sunmaktadır. Atölyelerde eğitim almalarına istinaden verilecek olan sertifikalar ile iş sahibi olma kolaylığı sağlanmaktadır. Ayrıca tesiste huzur ve güven içerisinde konaklama imkanı da engelli vatandaşlarımıza sunulmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın diğer vatandaşlarımızdan hiçbir farkı olmadığı bilinci ile hayata pozitif bakmaları sağlanmaktadır. Geniş kapsamlı ve tam donanımlı tesisimizin tüm engelli vatandaşlarımızın konaklama, eğitim, meslek ve hobi gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına vesile olmasını diler, tüm hemşehrilerimizin bu tesisten faydalanmalarını temenni ederim

7'den 70'e tüm hemşehrilerimizin hizmetlerimizden faydalanmanızı istiyor ve büyük bir aile olarak huzur içerisinde yaşadığımız ilçemizde çevremize, tesislerimize sahip çıkmanızı diliyor ve korumanızı temenni ediyorum.